Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ttt_richmond

BMC dál vládne týmovým časovkám

Loni zaskočili všechny favority. Letos byli největšími favority oni a dokázali, že oprávněně. Tým BMC znovu rozválcoval konkurenci a stal se mistrem světa v týmové časovce.

Zlatí jezdci BMC na medailovém ceremoniálu.

Na trať dlouhou 38, 6 km se stoupáním na konci se postupně vydalo přes 25 týmů. Jako první americké pro kontinentální stáje a jako poslední medailisté z loňského roku. Plně soustředění bronzoví muži z Etixxu a proti nim obhájci zlata z BMC, kteří ještě pár vteřin před startem burcovali fanoušky na startu. Jako by si byli prostě jistí. V tu dobu už byl dávno na trati tým Tinkoff - Saxo, který si velmi věřil. Všechny naděje ale vzali za své, když o sebe zavadily kola Micka Rogerse a Michaela Valgrena. Oba jezdci se odporoučeli k zemi a tým si mohl o senzačním umístění nechat jen zdát.

Mezitím už probíhala bitva o titul. Průběžné informace z trati hovořily jasně; Movistar s Oricou bojují o pódiové umístění, zatímco Etixx - Quick Step s BMC o zlato. Na mezičase se BMC dostal do vedení a dojel odpadlého jezdce Oriky. Na dalším mezičase byl zase rychlejší Etixx.

Smolařem závodu byl také tým Katuša. Ruský celek si též myslel vysoko, ale nakonec to dotáhl jen mezi nejlepší dvacítku. Ani hvězdné Sky se nevedlo podle očekávání, do cíle dojeli ve čtyřech a skončili devátí. Za to týmu Movistar se tentokrát jelo dobře. V cíli vystřídali do té doby nejlepší Giant - Alpecin s časem 43:11, když byli téměř o půl minuty rychlejší.

Etixx zatím dál jel ďábelské tempo, přes 50 km/h, ani to ale nestačilo a BMC ho na mezičasech válcoval. Na posledním stoupání odpadl z Etixxu Yves Lampaert, v posledních metrech Rigoberto Uran. Do cíle vedl formaci týmu trojnásobný medailista v individuální časovce a dvakrát zlatý v té týmové Tony Martin, proťal pásku o 18 vteřin rychleji než předtím Movistar a už mohl jen čekat. Až na čtvrté místo se dostali jezdci Oriky, loni stříbrní. Na pódiu je tentokrát vystřídal tým Movistar, pro kterého to bylo vůbec první medailové umístění v historii. Jen chvilku po Orice se do cíle přiřítili borci z BMC. Také jen ve čtyřech, ale to jim vůbec nevadilo. Nad Etixxem zvítězili o 11 sekund.

(Stihla jsem to za 50 minut ;-) )

ttt_richmond.txt · Poslední úprava: 2016/09/27 18:28 autor: betka