Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


geek

Cítím se, že jsem součástí historických událostí. Nečekejte nic velkolepého, jsem prostě geek.

Teta Wikipedie tvrdí, že geek je někdo se silným zápalem pro jakékoli téma nebo je zaměřen na malou část nějakého oboru a dává to svému okolí najevo. Geek nemusí mít vysoké odborné a technické znalosti, jen nadšení pro věc. Dneska budu psát o tom, jak tato definice vypadá v praxi.

Přestože jsem fanouškem několika „ság“, knížek a filmů už dlouho, nikdy mě nenapadlo, použít na sebe ono označení. Ale při právě probíhající Star Wars mánii mě nic jiného nenapadá. Všechno to začalo o prázdninách, kdy jsem postupně během měsíce viděla epizodu I. a II. a zbývající čtyři během 24 hodin. Je pravda, že mi pak děj původní trilogie poněkud splýval, ale já jsem se na to ráda podívala znova. A protože to už i mě samotné připadá komické, trošku bych to tu rozebrala.

Jak být geekem?

Předně si musíte sehnat nějakou knihu nebo film, ke kterému seženete dostatek materiálu na koupi, či přání k narozeninám, a také podkladů k neustálému probírání s ostatními. Pokud ho máte, můžete se začít koukat na film (nejlépe třikrát) nebo číst knihu (nejlépe čtyřikrát). V případě filmu si ho pak najít na čsfd, přečíst všechny zajímavosti k filmu, shlédnout rozhovory s herci a samozřejmě se podívat na všechny trailery, teasery a ukázky.

Jak se pozná, že jste geek?

Vaše okolí vás za něj považuje

Když za vámi přijde váš bratr s tím, že viděl šampus se Star Wars a uvažoval o tom, že vám ho koupí nebo vám kamarádka řekne, že vám k Vánocům chtěla koupit světelný meč (a nakonec vám koupí knížku, moc děkuju Ani!), je to jasný signál toho, že o vašem oblíbeném filmu mluvíte možná až moc často.

Sami se za něj považujete

Když si sami kupujete dárky k Vánocům a máte z nich téměř větší radost než z dárků chudáků rodičů. Těšíte se na určité lidi, až se s nimi budete moc o vašem filmu bavit. Pořád dokola si opakujete scény z filmu a koukáte se na všechen bonusový materiál, který se k filmu vyskytne, a pak máte plni dojmů neodkladnou potřebu vytvořit nějaké umělecké dílo, i když jste totální neumělci. A taky se s ním chlubit, kde jen můžete.

Samotní si připadáte divně

Když je vám samotným blbé, že už dva týdny neposloucháte nic jiného než soundtrack, nejste schopni se bavit o ničem jiném a nedokážete řešit nic jiného, než kdy bude další premiéra a kdy by asi mohl být trailer. Když už se sami cítíte divně, že o tom mluvíte úplně s každým, ale tak nějak máte potřebu o tom stále vyprávět, asi byste se měli vrátit zpět do reality.
Jeden příklad za všechny: pustila jsem mamce mojí oblíbenou (a která není) skladbu z filmu a popisovala, co se právě teď ve filmu děje a co dělají postavy a jak se tváří a i když je mamka Star Wars naprosto nepolíbená a nepředpokládám, že by se to někdy změnilo, přišlo mi naprosto úžasné, že jí o tom můžu vyprávět.

A když jsme jeli z kina a já si říkala „To je vlastně úžasný! Teď vychází nová trilogie Star Wars a já jsem u toho. Můžu být součástí filmové historie!“, tak mi došlo, že to je se mnou fakt špatný.

geek.txt · Poslední úprava: 2016/09/27 18:42 autor: betka