Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


letour

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
letour [2017/07/05 22:19]
betka [Rychlobedekr]
letour [2017/07/13 11:51] (aktuální)
betka
Řádek 1: Řádek 1:
-======= Návštěva jedné Staré dámy======+======= Návštěva jedné Staré dámy ======
 Článek o tom, že se nemá snít, ale žít a taky o tom, co díky mně taťka všechno zažije. Článek o tom, že se nemá snít, ale žít a taky o tom, co díky mně taťka všechno zažije.
 {{ :​img_7950.jpg |}} {{ :​img_7950.jpg |}}
Řádek 33: Řádek 33:
 \\ \\
 Jediný opravdu hezký kout města je ten, kde se celý ten kolotoč s Tour odehrával. Nordpark je velký park navazující na nábřeží,​ ohraničený klidnou čtvrtí hezkých domků. V parku je mnoho cestiček a zákoutí, laviček, různých staveb, záhonků, prostě místo, kde bych se mohla hodiny a hodiny procházet. Jediný opravdu hezký kout města je ten, kde se celý ten kolotoč s Tour odehrával. Nordpark je velký park navazující na nábřeží,​ ohraničený klidnou čtvrtí hezkých domků. V parku je mnoho cestiček a zákoutí, laviček, různých staveb, záhonků, prostě místo, kde bych se mohla hodiny a hodiny procházet.
-{{ :img_7520.jpg?300 |}}+{{ :img_7488.jpg?300 |}}
 \\ \\
 \\ \\
Řádek 66: Řádek 66:
 \\ \\
 \\ \\
-Nakonec jsme se uchýlili před autobus QuickStepu, protože ​měl jako jeden z mála kola směrem k chodníku (asi se mi to nepodaří popsat lépe a jednodušeji,​ kdyžtak vám to vysvětlím osobně). Po chvíli čekání vyšel Marcel Kittel a lidi kolem se mohli zbláznit. No já vlastně taky. On je totiž i ve skutečnosti tak moc krásný, jako v televizi. Když obešel všechny německé fanoušky, zapadl do druhého autobusu. A zase dlouhé čekání.+Nakonec jsme se uchýlili před autobus QuickStepu, protože ​byl jako jeden z mála obrácený ​směrem k chodníku (asi se mi to nepodaří popsat lépe a jednodušeji,​ kdyžtak vám to vysvětlím osobně). Po chvíli čekání vyšel Marcel Kittel a lidi kolem se mohli zbláznit. No já vlastně taky. On je totiž i ve skutečnosti tak moc krásný, jako v televizi. Když obešel všechny německé fanoušky, zapadl do druhého autobusu. A zase dlouhé čekání.
 \\ \\
 \\ \\
Řádek 96: Řádek 96:
 {{ :​img_7939.jpg?​300 |}} {{ :​img_7939.jpg?​300 |}}
 \\ \\
-Taťka to po chvíli nevydržel, popřál mi příjemnou zábavu a odešel. Paní to naštěstí taky přestalo po chvíli ​balit a odešla, dostala jsem se tedy úplně k plůtku! To byl pocit. Asi po půl hodině jsem ale dostala hlad. Nic jsem s sebou neměla, všechno měl taťka ve svém batohu, který teď byl kdovíkde. Vyhlídka na to, že tu budu ještě dvě a půl hodiny stát v dešti o hladu mě děsila a mé fandění se stávalo čím dál víc zoufalejší. Když pak přišla zpráva od taťky, že zabral místo u plůtku asi dvě stě metrů ode mě, na nic jsem nečekala a rozběhla jsem se za ním. Jako skvělá orientační pomůcka posloužila banda polských fanoušků, kterých jsme si všimli už během čekání na Štybyho a kteří teď stáli u taťky. Já jsem zase mohutně mávala vlajkou, aby mě taťka nepřehlédl. Díky tomu jsme se vzápětí našli a já mohla svůj ubohý žaludek zaplácnout snikrskou. Měli jsme krásné místo u plůtku, přestalo pršet a už jsem neměla hlad. Nemohla jsem být spokojenější. ​+Taťka to po chvíli nevydržel, popřál mi příjemnou zábavu a odešel. Paní to naštěstí taky přestalo po chvíli ​bavit a odešla, dostala jsem se tedy úplně k plůtku! To byl pocit. Asi po půl hodině jsem ale dostala hlad. Nic jsem s sebou neměla, všechno měl taťka ve svém batohu, který teď byl kdovíkde. Vyhlídka na to, že tu budu ještě dvě a půl hodiny stát v dešti o hladu mě děsila a mé fandění se stávalo čím dál víc zoufalejší. Když pak přišla zpráva od taťky, že zabral místo u plůtku asi dvě stě metrů ode mě, na nic jsem nečekala a rozběhla jsem se za ním. Jako skvělá orientační pomůcka posloužila banda polských fanoušků, kterých jsme si všimli už během čekání na Štybyho a kteří teď stáli u taťky. Já jsem zase mohutně mávala vlajkou, aby mě taťka nepřehlédl. Díky tomu jsme se vzápětí našli a já mohla svůj ubohý žaludek zaplácnout snikrskou. Měli jsme krásné místo u plůtku, přestalo pršet a už jsem neměla hlad. Nemohla jsem být spokojenější. ​
 \\ \\
 \\ \\
Řádek 149: Řádek 149:
 \\ \\
 \\ \\
-Po průjezdu karavany jsme se přesunuli na jiné místo, protože jsme nemohli vydržet několik ​malích ​dětí vedle nás, které se neustále motaly v silnici a rodiče to vůbec neřešili. Na to jsme neměli ani jeden nervy a radši jsme vyklidili pole.+Po průjezdu karavany jsme se přesunuli na jiné místo, protože jsme nemohli vydržet několik ​malých ​dětí vedle nás, které se neustále motaly v silnici a rodiče to vůbec neřešili. Na to jsme neměli ani jeden nervy a radši jsme vyklidili pole.
 \\ \\
 \\ \\
-Po přesunu nás čekalo překvapení,​ když se nás pán vedle česky zeptal, jestli víme, jací jsou Češi. Ukázal nám papírek, kde měl vypsané všechny tři české jezdce s jejich čísli a pod nimi ještě Sagana. Vysvětlil nám, že bydlí nedaleko odsuď a podle jeho věku jsme si domysleli, že jde o nějakého odsunutého Němce ze Sudet. Možná, že pocházel zrovna z toho koutu tam od nás.+Po přesunu nás čekalo překvapení,​ když se nás pán vedle česky zeptal, jestli víme, jací jsou Češi. Ukázal nám papírek, kde měl vypsané všechny tři české jezdce s jejich čísly a pod nimi ještě Sagana. Vysvětlil nám, že bydlí nedaleko odsuď a podle jeho věku jsme si domysleli, že jde o nějakého odsunutého Němce ze Sudet. Možná, že pocházel zrovna z toho koutu tam od nás.
 \\ \\
 \\ \\
Řádek 162: Řádek 162:
 \\ \\
 \\ \\
-Protože jsme už byli ale vážně strašně unavení, neměli jsme na nějaké větší turistické špacíry sílu. Vyšli jsme tedy z nádraží přímo za nosem, obhlédli nádherné divadlo, téměř klusem dorazili k Dómu, který je impozantní,​ ale nepustili nás do něj, narozdíl od jeptišek, takže body dolů a zase se rychlochůzí půvabnými uličkami vraceli na nádraží. V Düsseldorfu jsme už na okamžik neváhali s cestou do hotelu a po ulicích se pohybovali jako rození Düsseldorfané. Nejvyšší čas odjet domů.+Protože jsme už byli ale vážně strašně unavení, neměli jsme na nějaké větší turistické špacíry sílu. Vyšli jsme tedy z nádraží přímo za nosem, obhlédli nádherné divadlo, téměř klusem dorazili k Dómu, který je impozantní,​ ale nepustili nás do něj, narozdíl od jeptišek, takže body dolů a zase se rychlochůzí půvabnými uličkami vraceli na nádraží. V Düsseldorfu jsme už ani na okamžik neváhali s cestou do hotelu a po ulicích se pohybovali jako rození Düsseldorfané. Nejvyšší čas odjet domů.
 \\ \\
 \\ \\
Řádek 176: Řádek 176:
 \\ \\
 A to je něco, kvůli čemu se chci na Tour de France stále vracet. A to je něco, kvůli čemu se chci na Tour de France stále vracet.
 +\\ 
 +\\ 
 +A jako třešnička na dortu ještě krátké video:  
 +[[https://​youtu.be/​NCHW-u-BZiE]]
letour.1499285944.txt.gz · Poslední úprava: 2017/07/05 22:19 autor: betka